eniyiokul.com

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı az önce yaptığı son dakika açıklaması ile okullar ne zaman açılacak, 1 Mart’ta açılacak mı sorularına yanıt verdi. MEB Ziya Selçuk geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, 1 Mart’ta okulların açılacağını belirtti. Ancak bugün Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda yüz yüze eğitimin ertelendiğini duyurdu. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, yüz yüze eğitim için Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısından çıkacak kararların beklendiği bildirildi. Bu açıklama neticesinde 1 Mart Pazartesi günü daha önce duyurulan yüz yüze eğitim faaliyetleri başlamayacak. İşte yüz yüze eğitim ve okulların açılış tarihi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması…


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENDİ Mİ?

Valilikler aracılığı ile yapılan açıklamada 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim kararına değinildi, okulların açılış tarihi ile ilgili Pazartesi günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına dikkat çekildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN SON DAKİKİ YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

KABİNE TOPLANTISI VURGUSU

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

Yorum Yap

Ara :

Kategoriler :

Mobil Uygulamamız Yayınlandı!

Mobil uygulamamızı Google Play'den indirip istediğiniz okulları kolayca bulabilirsiniz. IOS uygulamamız çok yakında Apple Store'da sizlerle olacak!

Bulunduğunuz okulu seçmelisiniz