eniyiokul.com

Okullar bayram yeri

OKULLAR BAYRAM YERİ!


‘Okullar bayram yeri’
                                                                                                                                                                                                            Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimde ilk haftanın değerlendirmesini yaptı. Okullarda yüzde 80’in üzerinde bir katılım olduğunu söyleyen Selçuk, “Çocuklar okula bir bayram yeri gibi bakıyor, çok mutlular” dedi.

Bizim bu süreci öğretmen ve öğrencilerimiz için velilerimiz için daha da kolay kılmamız ve bu süreçte sorun yaşanmaması konusunda daha yüksek önlemler alınması gerekiyor ve şu an yaptığımız şey de o zaten. Bugün Sakarya’daki okullarımızda birtakım incelemeler yapıyoruz. Öğretmenlerimizle görülüyoruz. Yöneticilerimizle görüşüyoruz. Valimiz ve başkanlarımızla istişareler yapıyoruz. Bütün Türkiye’yi gezerek yerinde, sahada, okul okul ne tür durumlar var, neler yaşanıyor, yapabileceğimiz neler var, bunları belirlemekle meşgulüz. Çocuklar bir bayram yeri gibi bakıyorlar. Sınıfların heyecanı atmosferi çok farklılaşmış. Bir olağan sınıfın ötesinde başka bir sevinci yaşıyor çocuklarımız, öğretmenlerimiz. Bunu gözlerindeki pırıltıdan ve seslerindeki tondan anlayabiliyorum. Çok daha büyük bir mutlulukla bunu göstermek mümkün olabilir ama böyle bir günde şehitlerimizin olduğu bir günde yüreğimizdeki burukluk bunu engelliyor. Okullardaki sevincin hep hatırlanması gerektiğini düşünüyorum.”

Yorum Yap

Ara :

Kategoriler :

Mobil Uygulamamız Yayınlandı!

Mobil uygulamamızı Google Play'den indirip istediğiniz okulları kolayca bulabilirsiniz. IOS uygulamamız çok yakında Apple Store'da sizlerle olacak!

Bulunduğunuz okulu seçmelisiniz