eniyiokul.com

ÇOCUK İNTERNET BAĞI

ÇOCUKLARINIZIN TEKNOLOJİDEN YARARLANMASINI SAĞLAYACAK 3 YOL

Çocuk internet bağı yıllardır önemini korumaktadır. Zira bugün hayatımızdaki çoğu şey büyük bir hızla dijitalleşmeye devam ediyor.  Her yerde yeni bir teknoloji, iş yapmanın, eğlenmenin ve iletişimin yeni yolları var. Çocuklarımızın öğrenme şekli de değişiyor. Sınıf aktiviteleri ve ev ödevleri farklı ve çocuklar internette tüm bilgiye erişebilir durumda. Hal böyleyken, biz veliler çocuklarımızın bu değişiklerden en büyük faydayı elde etmesi için ne yapabiliriz?

Oyunlar Zaman Kaybı Değildir!

Bilgisayar oyunları çocuklarınızın şimdi ve gelecekte kullanabilecekleri bazı becerileri öğrenme ve kullanma bakımından oldukça faydalı olabilir. Çoğu oyun, oyuncuların tüm dünyadaki diğer oyuncularla iletişim kurmasını ve ne olup bittiğini anlamasını gerektirir. Bu süreçte en çok İngilizce kullanılır. Dolayısıyla, bu sadece gramer ve kelime çalışmasının ötesinde dil ve diğer sosyal becerilerin geliştirilmesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca, oyuncuların İngilizce becerilerini geliştirmeleri için özellikle tasarlanmış oyunlar vardır. Bu oyunları çocuğunuz tek başına ya da sizle birlikte oynayabilir.

İnterneti Sev 

İnternet İngilizcelerini geliştirmeleri için çocuklarımıza pek çok araç sağlamaktadır. Elbette bazı riskler de vardır, bu yüzden veliler koruma tedbirlerini almalıdır. Ama bu riskler, çocuğunuzu İngilizce öğrenmekten, eğlenmekten ve çevrimiçi etkileşimden alıkoymamalıdır. Yardım etmek isterseniz, çocuğunuza İngilizce dilinde bilgi aratması yaptırabilirsiniz. Çocuğunuza akşam yemeği için bir tarif arattırabilirsiniz ya da bir tatil planlatabilirsiniz.

Pozitif Dijital Çevre Yaratın

Telefon, bilgisayar ve tabletler çocuğunuzun ders çalışmasını engellemek yerine yardımcı olmalıdır.  Bu araçları günlük yaşamın bir parçası haline getirin ve çocuğunuzun onları hem eğlence için hem de ev ödevi, araştırma ve okul projeleri gibi çalışmalar için kullanmasını sağlayın. Eğlence aktiviteleri için çocuğunuzla birlikte kullanım sınır ve sürelerini belirleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Ara :

Kategoriler :

Mobil Uygulamamız Yayınlandı!

Mobil uygulamamızı Google Play'den indirip istediğiniz okulları kolayca bulabilirsiniz. IOS uygulamamız çok yakında Apple Store'da sizlerle olacak!

Bulunduğunuz okulu seçmelisiniz