eniyiokul.com

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE SON GELİŞMELER

Bakan Selçuk son açıklaması ile yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı konusunda önemli bilgiler verdi. Ziya Selçuk pandemi sürecinin ilk günlerinden başlanarak uygulanan uzaktan eğitim çalışmaları ile ilgili bilgi verirken, yüz yüze eğitimin tekrardan başlaması hakkında da açıklamalarda bulundu. Bu  haberimizde, MEB'in yüz yüze eğitim takvimi ve ikinci dönem ne zaman başlıyor sorusu yanıtlanmıştır. 


Bakan Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Vaka sayılarındaki azalmanın hemen ardından en çok araştırılan ve sorulan konulardan biri 'yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak ve okullar hangi tarihte açılacak' gibi sorular oldu. Yapılan bu son dakika açıklamaları arasında bu iki sorunun da cevabı yer alıyor. Ayrıca, MEB'in 81 ile gönderdiği yüz yüze eğitim ile ilgili son yazıda, belli kategorilerdeki okullar için yüz yüze eğitim kararı alındı. 


YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINI BU TAKVİME GÖRE AÇIKLIYORUZ

"Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması" diyen Ziya Selçuk "15 Şubat sonrasında güncel verilere dayalı olarak en doğru kararı açıklıyoruz" diye devam etti.


UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMA TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİK

Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması. Ama bu kararı elbette tek başımıza veremeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında Bakanlar Kurulu'nda aldığımız karar gereği okullarda yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021'e kadar ara vermiştik. Çalışma takviminde bir değişikliğe gittik. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek.


İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

25 Ocak'ta başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresini ekledik. İkinci dönem 15 Şubat'ta başlayacak. 15 Şubat sonrasında, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu ile istişare halinde, güncel verilere dayalı olarak toplum sağlığı, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sağlığı için en doğru kararı uygulayacağız. Ailelerimizin ve öğretmenlerimizin yorgunluğunun, çocuklarımızın okul özleminin farkındayız.


BU ZOR GÜNLERİ AŞMAK İÇİN ÇALIŞMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Bugünleri aşabilmek için de salgın kurallarına azami şekilde uymak hepimizin insani görevidir. Salgının seyrini belirleyen toplumsal davranışlarımız okullarımızın kapalı ya da açık olmasında son derece belirleyicidir. Bunu aklımızdan çıkarmayalım.

Yorum Yap

Mobil Uygulamamız Yayınlandı!

Mobil uygulamamızı Google Play'den indirip istediğiniz okulları kolayca bulabilirsiniz. IOS uygulamamız çok yakında Apple Store'da sizlerle olacak!

Bulunduğunuz okulu seçmelisiniz