eniyiokul.com

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK

Son Dakika haberlere göre köy okullarında ilk ve ortaokullarda yüz yüze eğitim başladı. Son günlerde etkili olan kar yağışı bazı köy okullarına engel olsa da olumsuz hava şartları ortadan kalktıktan sonra yüz yüze eğitime aynen devam edilecek. Durum böyle olunca gözler genel kitleye çevrildi. Şehirlerde okuyan öğrenciler, okullar açılacak mı, okullar ne zaman açılacak, 2. dönem yüz yüze mi olacak sorularını peş peşe sormaya başladı.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan önemli duyuru; 


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 

Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;Salgının seyrine göre okul risk değerlendirmesi yapılarak okulları açma konusunda ilin kendi koşulları içerisinde gerekli adımları atabilmesi için gerekli adımları atıyoruz.İkinci yarı yılın herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu ilk adımı takip edecek adımımız 1 Mart’ta okul öncesi ve 8 ve 12. sınıf öğrencileri için okulların kapısını açmak olacak. Ayrıca il ve ilçe merkezlerinde de salgının ölçütü göz önüne alınarak, ilin kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz.


Şubat ayının sonunda öğretmenlere de aşı uygulanacağı bildirildi.

Yorum Yap

Ara :

Kategoriler :

Mobil Uygulamamız Yayınlandı!

Mobil uygulamamızı Google Play'den indirip istediğiniz okulları kolayca bulabilirsiniz. IOS uygulamamız çok yakında Apple Store'da sizlerle olacak!

Bulunduğunuz okulu seçmelisiniz