eniyiokul.com

Yaratıcı bir beyin için 5 öneri

Yaratıcı insanlara her zaman imrenmişizdir.  Sanatçılar, müzisyenler, mimarlar veya iş geliştirme uzmanları, yaratıcı düşünme sayesinde hayatlarını kazanabiliyorlar. Yenilikçi çözümler ve yaratıcı düşünme geleceğin meslekleri için kişide bulunması gereken en önemli özellikler arasında yer alıyor. Yaratıcılık kolay değildir. Hele ki sürekli yaratıcılık gereken bir işle uğraşmanız gerekiyorsa, beyninizi yaratıcı olmaya teşvik etmelisiniz. Uzmanlar, yaratıcı bir beyin için 5 öneriye kulak vermeniz gerektiğini söylüyor.


Bu öneriler ise şöyle:

1- Herhangi  bir alandaki iyi bir fikri, başka birçok alanda kullanın. Farklı alanlarda kullanılan iyi bir fikir size birçok kapı açabilir.

2- Birkaç tane iyi fikriniz mi var? Hadi hepsini birleştirin ve ortaya başka yeni bir fikir çıksın.

3- Her zaman yeni bir şey üretmek zorunda değilsiniz Elinizde var olan bir şeyi değiştirerek de yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sadece değişimden korkmayın.

4- Yaratıcı olmak için konunun derinlerine inin. Beyniniz size her zaman en kısa yolu göstermeye çalışsa da farklı alternatifler için kendinizi yormalısınız.

5- Yaptığınız iş her ne ise, sınırlarını zorlayın. Zorlanan sınırlar size yeni kapılar açacak ve yeni fikirler verecektir.

Yorum Yap

Mobil Uygulamamız Yayınlandı!

Mobil uygulamamızı Google Play'den indirip istediğiniz okulları kolayca bulabilirsiniz. IOS uygulamamız çok yakında Apple Store'da sizlerle olacak!

Bulunduğunuz okulu seçmelisiniz